Proč je lepší pronájem karavanu oproti jeho koupi


Máte rádi na dovolené svoji svobodu a nechcete zůstáváte na jednom místě? Pak jste jistě již uvažovali nebo i vyzkoušeli vyrazit v karavanu. Nyní vystává otázka, zda chcete karavan koupit nebo pronajmout.  V tomto případě je důležité zvážit, jak často s ním budete jezdit a kolik do karavanu chcete investovat.

Koupě nového karavanu

Jestliže chcete využívat karavan opravdu často a máte dostatek financí, můžete si zakoupit nový vůz. V dnešní době je možné si karavan koupit i na leasing. Ceny karavanů se pohybují od cca 300 000 Kč.

Nesmíte zapomínat, že koupí vozů náklady nekončí. Počítejte také s náklady na pojistku, opravy, údržbu, výměnu pneumatik, pravidelnou údržbou (olej, filtry,…).

Karavan nemusíte také nutně kupovat nový. V prodeji je velké množství ojetých vozů za mnohem nižší ceny, než je cena nového vozu. Záleží na stáří a celkovém stavu vozidla. Zde musíte být opatrní, abyste nekoupili vůz se skrytou vadou, který vám po pár najetých kilometrech dojede a do servisu pak dát dalších mnoho tisíc.

karavn půjčení

Pronájem karavanu

Kvalitní, prověřená půjčovna s pravidelně servisovanými a udržovanými je nejlepší volbou. Dobré půjčovny nabízejí v dnešní době také virtuální prohlídky půjčovny a jejich vozového parku. Cena za půjčení vozu je závislá na typu vozidla, zda se jedná o hlavní sezónu nebo o vedlejší, na tom jak dlouho si chcete karavan zapůjčit. Ceny půjčovného se mohou pohybovat v řádu několika tisíc korun. K tomu musíte připočítat také vratnou kauci cca 10 000 Kč. Předem se také ještě většinou skládá záloha. Ta začíná většinou na 15 %.

U každé půjčovny se setkáte s jinými podmínkami. Určitě si je pečlivě prostudujte, abyste pak nebyli nemile překvapeni. Před zapůjčením se musíte prokázat dvěma doklady a doložit dobu, po kterou vlastníte řidičský průkaz. Samozřejmostí jsou plně vybavené vozy, které již nemusíte a hlavně ani nesmíte dále upravovat. V karavanech se nesmí kouřit a nesmí být při vrácené nějak hrubě znečištěny nebo zničeny. Vozidla jsou vždy pojištěna pro případ nehody v ČR a ve vybraných zahraničních zemích. Do těchto zemí, ve kterých platí pojištění, můžete vycestovat.

V některých případech se vyplatí vypůjčit auto až v zahraničí. Do půjčovny dorazíte autem a odtud již pojedete karavanem.

Vypůjčení má tedy mnoho výhod. Nemusíte se o nic starat, vůz budete mít perfektně připraven, vyřešené veškeré papírování a jen sednete a jedete. Pokud chcete cestovat přesně takto, vyberte si svoji půjčovnu a vyrazte.

FIAT WeinsbergFIAT MagisIVECO Tandy 621LAIKA X715RProhlídněte si naše obytné vozy a vyberte si svého favorita k pronájmu.