Doporučení, kam na výlet i s karavanem


Kam na výlet s karavanem

Nejen o prázninách, ale třeba i o víkendech, nebo svátcích mnoho lidí řeší, jak vynaložit s tímto volným časem. Ideálním řešením může být výlet s karavanem. Zde Vám nabízíme užitečný tip na výlet.

Abychom si mohli výlet maximálně užít a nezabili celý den cestováním tam a zpátky s karavanem, je potřeba sehnat ubytování. Vybrali jsme kemp Podskalí nedaleko Klučenic (asi hodinu cesty od Prahy).

Kemp nabízí 160 míst pro parkování karavanů či rozložení stanů a 40 míst ve čtyřlůžkových chatkách. Každá chatka a většina parkovacích prostorů pro karavan či stan obsahuje malou buňku s přípojkou na elektriku. chatkyV prostřed kempu se nachází budova se sprchami na žetony, které je možné zakoupit přímo na recepci. U těchto sprch naleznete dřezy a umyvadla na umytí nádobí a provedení hygieny. Zahnat hlad zde můžete hned několika způsoby. Ve smíšených potravinách naleznete každý den čerstvé pečivo dovezené přímo z Klučenické pekárny a všechny potraviny od těstovin přes zeleninu až po různé druhy masa. K dispozici Vám jsou také restaurace, kde si opravdu za lidové ceny můžete pochutnat například na svíčkové s brusinkami a knedlíkem. Sportovního vyžití najdete v kempu spoustu. Kemp disponuje tenisovými kurty s antukovým, ale i betonovým povrchem, basketbalovým, nohejbalovým, fotbalovým, volejbalovým a provizorním softbalovým hřištem. K zapůjčení zde máte i stoly pro stolní tenis. Pokud jste milovníci plážového volejbalu, stačí nasednout do auta a popojet 4km směr zpátky na Prahu, najdete zde rodinný podnik se dvěmi tenisovými kurty, bázenem pro děti a beachvoleybalovým kurtem.

Na výlet se zde můžete vypravit hned na spoustu míst. K dispozici Vám je půjčovna loděk, na kterých se můžete vypravit kam budete chtít po celé Orlické přehradě.

11_7e40000_7fa0000Využít také můžete lodní dopravy a svést se parníkem na krásná místa. Jedním z těchto míst je zámek Orlík. Jeho první písemné zmínky pochází z roku 1230-1250 z dob Václava II. Nyní Patří hrad rodu Schwarzenbergů. Pro více informací, navštivte webové stránky zámku: http://www.zamekorlik.cz/cs/turisticke-informace/ . Dalším tipem na výlet v okolí je hrad Zvíkov. Tento hrad leží na soutoku dvou velkých řek, Vltavy a Otavy. Pro zjištění vstupného, otevírací doby apod. navštivte webové stránky: http://www.hrad-zvikov.eu .

Snad jsme Vás aspoň trochu inspirovali a věříme, že pokud se na tento výlet vydáte, nebudete litovat.

    Napsat komentář