Lyžování v Zell am See


Vážení milovníci karavanů,

chtěl bych Vás touto cestou začít seznamovat s možnostmi zimního, ale i letního kempování, které mohu sám doporučit. Jedná se o destinace, které jsem sám vyzkoušel a pojí mě s krásnými zážitky. Pro mě to jsou místa, kam se,  pokud to bude možné budu rád vracet, hodně vzpomínat a třeba snad i jednou vracet čas :-). Přeji si, aby se i Vám v těchto končinách líbilo a rádi se sem vraceli. Vzhledem k ročnímu období se teď především zaměřím na kempování s možností lyžování.

Můj první typ je kemp u jezera v Zell am See. Odkaz na stránky kempu: http://www.seecamp.at/de/camping/wintercamping/

Kemp je umístěn přímo u jezera a je z něho překrásný výhled na panorama Alp. Funguje i v zimě, je vybaven vším, co je potřeba k trávení zimní dovolené včetně lyžárny, prádelny a sušárny, kde lze vysušit lyžáky i kombinézy. Sociální zázemí je nadstandardní. V kempu je možné využít i zdejší restauraci. Parkovat lze přímo na pobřeží jezera, což pokud je volné místo doporučuji. Je zde možnost využívat Wifi. Na lanovku se můžete dopravit Ski busem, který parkuje hned před kempem.

Městečko Zell am See se nachází na břehu jezera Zell am See, je to hlavní město Salzburského regionu a jeho nadmořská výška je 750 m nad mořem. Vzdálenost z Prahy činí  450km. Do městečka se z kempu dostanete pěšky kolem jezera a vzdálenost je cca 1 km.  Městečko má asi 10tis stálých obyvatel a bylo založeno v 8 století. Zajímavostí je, že v Zell am See začal podnikat Ferdinand Porsche – zakladatel světoznámé automobilové značky.

Mapa dojezdu z Prahy:Město nabízí výborné turistické služby, přímo v centru naleznete množství barů a restaurací, zasazených do atmosféry vysokohorského jezerního města obklopeného překrásnými horami. Ve většině barů se dá posedět i v zimních měsících venku díky plynovým ohřívačům. Jelikož je ve městě i několik nákupních ulic, přijdou si na své i vyznavači shopování. Z turistických služeb je zde umístěn velký krytý bazén s délkou 25m a  75 m dlouhým toboganem. K dispozici je i sauna. Dále je zde zimní stadion s možností bruslení. Z architektonických zajímavostí si nenechte ujít především kamenný most přes místní říčku a kostel s vyhlídkovou věží na jezero. Pokud budete mít štěstí, můžete vidět ohňostroj a laserové show přímo z vodní hladiny. Ve městě se také pořádá řada koncertů, které můžete navštívit. Doporučil bych též návštěvu Zell am See v období adventu, kde jsou překrásné vánoční trhy. Je zde také možnost využití řady Wifi free zón.

Přímo ze Zell am See vedou lanovky a začíná zde středisko Schmitenhohe. Ze Zell am See se dále můžete vydat lyžovat na ledovec Kaprun – Kitzsteinhorn s téměř celoročním lyžařským provozem. Vzdálenost je 10 km.

Kaprun je vysokohorská vesnice s celoročním turistickým ruchem. Má asi 3000 obyvatel. Zde se také nalézá největší SPA centrum v Alpách o rozloze 48 000 m2. Je zde 11 venkovních a vnitřních bazénů a 10 saun. Vstupné se liší podle denní doby. Asi nejatraktivnější je večerní vstup, kdy můžete sledovat okolní ledovec nebo se vykoupat ve venkovním vyhřívaném bazénu, nasvíceném barevnými světly. Další z atrakcí Kaprunu je vodní elektrárna v nadmořské výšce 2000 m.

Z našich vozů bych pro zimní výlet doporučil vozy z alkovnou. Z naší nabídky jsou to automobily Weinsberg, Weinsberg CarahomeIveco Tandy nebo Burstner Lyseo.

Mapa střediska:

Nechcete to vyzkoušet ? 🙂

Milan Charvát

Zobrazit nabízené karavanyZarezervujte si karavan nyní a stravte dovolenou v tomto krásném kempu!

    Napsat komentář