Tipy, aneb co si vzít s sebou pro cestu karavanem


Sezóna dovolených je v plném proudu, mnoho z nás již tu svou absolvovalo, ale na další ještě zasloužený odpočinek čeká. Pokud jste se rozhodli pro trochu netradiční dovolenou a chcete vyrazit karavanem, jistě vás trápí otázka „Co sebou?“. V našem článku vám přinášíme několik tipu a postřehů, jak sbalit vše potřebné, ale nepřehnat to. Dobře se na cestu vybavit je základní předpoklad proto, aby se vaše dovolená vyvedla a vrátili jste se zpět odpočatí a plní zážitků.

Ach to papírování

Asi nejdůležitější jsou doklady, jako je: občanský průkaz, pas, víza, řidičský průkaz, kartička pojištěnce,kreditní karta, zelená karta, technický průkaz, dálniční známka, nálepku CZ na autě. Hodit se můžou i různé mapy míst, kam se chystáte vyrazit, křížovky, knihy, karty, společenské hry, poznámkový blok, různé průvodce či slovníky.

Vybavení dovnitř i ven

Mimo mobilního telefonu a nabíječky si můžete vzít také: televizi, počítač, rádio, náhradní díly do karavanu, odpadkový koš, smetáček a lopatku, budík, vysavač, gril, židličky a stolek, šňůru na prádlo, přenosnou lampu nebo baterku, kuchyňské vybavení a potraviny. Důležitá je také hygiena a hygienické potřeby. Nezapomeňte fotoaparát nebo kameru, abyste mohli zdokumentovat veškeré zážitky.

vybavení

Zdraví především

Na co nesmíte zapomenout je kvalitně a dobře vybavená lékárnička. Tu vybavte podle toho kam jedete, na jak dlouho a jaká věková skupina. Je pravděpodobné, že rodina s dětmi bude potřebovat vybavenou lékárničku o něco více. Rozhodně by v ní neměl chybět: acylpirin, ibuprofen, obvazy a náplasti, desinfekce, sprej proti hmyzu, opalovací krém s vysokým faktorem, líh, krém na popáleniny, vata a pro děti jen léky určené pro ně.

Jaké oblečení?

Výběr oblečení a jeho množství je taktéž závislé na tom kam se chystáte, jak dlouho tam budete a zda s vámi jedou děti či nikoliv. Většina z nás se při dovolené v karavanu pohybuje především v přírodě. Málokdo zaparkuje v centru města a tam zůstane. Proto je důležité sbalit oblečení, právě vhodné na pobyt v přírodě.

Základem jsou kvalitní boty a bunda. I když bude teplo, přibalte alespoň jedny pevné a uzavřené boty. Bunda musí být nepromokavá a vzdušná. Pokud se vám zdá zbytečné balit i teplejší oblečení, věřte, že se vše může změnit během pár hodin a vy budete drkotat zuby v karavanu pod peřinou. Nezapomeňte proto ani na teplejší ponožky, mikiny a kalhoty.

Co dále sbalit určitě víte: dostatek triček, krátkých kalhot, pro ženy šatů či sukní, spodní prádlo,plavky, tílka,čepice, sandály, pantofle a také ložní prádlo, ručníky, utěrky a další potřebné věci. Věcí je opravdu mnoho, ale vy určitě nevyrážíte na cestu poprvé a víte co zabalit a co můžete nechat doma.

Je jisté, že zabalit můžete leccos. Někdo sebou poveze v podstatě celou domácnost a někomu stačí jen pár hadříků. Před odjezdem rozhodně doporučuji sepsat si seznam věcí na cestu a poté postupně odškrtávat. Tak budete mít jistotu, že nic nezapomenete.  Pamatujte, že cestujete karavanem a ten vaše tašky uveze.

relax

Přesto jestliže něco zapomenete, nevěšte hlavu. Jste na dovolené a jedna nebo dvě zapomenuté věci, vám tolik chybět nebudou. Důležité je, že můžete být se svými blízkými a konečně si odpočinout od každodenních povinností.

 

    Napsat komentář